REFERENCE

Zelená romantika

Zobrazit podrobnosti zakázky

Už samotná kombinace světlých a tmavších lesklých glazur kachloví, tak jak je zvolena u sporáku, může vyvolávat všelijaké romantické představy. Kuchyňská část působí bezesporu útulně, starobyle a tak trochu pohádkově. Kamnový protějšek, který také není díky převažující bílé omítce nikterak dominantním prvkem, zase poskytuje dostatek soukromí každému, kdo se chce “na peci” ukrýt před ostatními a být na chvíli sám. A samostatný prostor není upřen dokonce ani těm, co se společně usadí na lavici po boku kamen, aby si prohřáli záda po mrazivé ranní procházce.

Kamna jsou osazena průmyslovou vložkou, plášť ukrývá dle výpočtu dimenzovaný tahový systém, charakter stavby zaručuje dostatečnou akumulaci, vysokou účinnost a ekologický provoz. Sporák je tvořen klasickým roštovým ohništěm, ručně kovaným rámem s plotnou, kobkou osazenou dvěma troubami s dojitými dvířky. Obě topidla vedle základních funkcí také vyhřívají povrch ležení “pece”.

Tradiční přírodní odstíny použitých materiálů na kamnech i v ostatních částech interiéru, jednoduché až strohé linie bloku topidel a komína, detaily kovaných prvků nebo přítomnost viditelného ohně – to všechno jsou jednotlivosti, které spoluvytváří harmonický souzvuk a umocňují ono prchavé kouzlo okamžiku.

Design + kachloví: Zámecká kamnářská manufaktura

Realizce: Kamnářství Vohradník Liberec